Jak se hodit po svátcích do formy?

3. 1. 2019

Bojíte se po Vánocích postavit na váhu nebo se nasoukat do svých oblíbených džín? Cítíte se jako kulička, která nemůže ani projít dveřmi? Nezoufejte. Svátky klidu a míru jste si užili, tak je čas zajet opět do starých kolejí a začít pracovat na tom, abyste se opět cítili ve svém těle skvěle! Vždyť plavková sezóna za chvíli zaklepe na dveře.

Zařadit pravidelný pohyb, upravit jídelníček nebo dokonce zařadit půst? To vše jsou plusové body, které vám pomohou k lepšímu zdraví a vitalitě, a jako bonus vám bude jistě shození těch přebytečných pár kilo, které jste pojídáním vánočních dobrůtek nabrali.

Zapoť se alespoň třikrát týdně!

Tím nemyslím studené kapky potu na pravidelné pondělní poradě, ale zařazení jedné hodiny aktivního pohybu alespoň tři dny v týdnu. Najděte si sport, který vás bude bavit a u kterého si vyčistíte hlavu. Běh, svižné procházky, posilovna, skupinové lekce, tanec – to vše se počítá! Když k tomu přidáte ještě dobíhání tramvaje a každodenní výšlap schodů do 5. patra do vašeho bytu v činžáku, můžete si pogratulovat.

Hlavně pravidelně!

Koupit si permanentku na oblíbenou zumbu nebo funkční trénink vůbec není špatný nápad. Nastavte si do diáře pravidelné návštěvy sportovních center a nevynechávejte. Znáte to – jednou se vám nebude chtít a zase sklouznete do stavu pohodlnosti, kdy si po práci zajdete raději na pořádnou večeři či kafíčko se zákuskem, než se zbavit toho ošklivého špíčku, co vám vylézá z kalhot. 

Povánoční rychlé diety? Blbost! Cestou je spíše racionální a zdravá strava.

Prolévat se litry odvodňujícího čaje, nebo celý den chroupat jen mrkev? Myslíte si, že to je udržitelný směr, který zvládnete držet několik týdnů a ještě u toho zhubnout? Možná pár kilo shodíte, ale jakmile se vrátíte k jídlu, které vám skutečně zaplní žaludek, tradá – všechno máte zase zpět i s nějakým větším bonusem.

Vsaďte raději na zdravou stravu, bez cukru a bílé mouky. Jezte pravidelně, do pocitu polosyta, zaplňte své talíře zeleninou, bílkovinou, zdravými tuky a komplexními sacharidy.

Chuť na sladké? Nakoučujte se, abyste mohli říct „NE“!

Když vás přepadne chuť na sladké, kterého jste si v posledních dnech užívali jistě hojně, napijte se raději vody a v hlavě si zkuste říct: „Co mi to přinese, když sním ten zbytek cukroví?“ Představte si sami sebe, jak nazí stojíte sami před sebou. Líbíte se sami sobě? Pokud ano, tak si ten vanilkový rohlíček klidně dejte.  V opačném případě si raději kousněte do mrkve a těšte se na parádní zdravou večeři, kterou si poskládáte z kvalitních potravin.

Půstem ke zdraví

Chcete mít alespoň jeden den pocit plochého bříška? Očistěte své tělo půstem. Touto dobrovolnou restrikcí jídla pročistíte a ulevíte svému zažívacímu ústrojí, nabijete tělo energií a zbavíte se tělního balastu. Jednodenní „hladovka“ ještě nikomu neublížila, tak proč to nevyzkoušet? Můžete to brát jako výzvu k pokoření sebe sama, nejste přeci otrokem jídla!

Hlavně zlehka

Den před plánovaným půstem zařaďte lehčí jídelníček (zeleninu, ovoce, obiloviny), dejte si lehkou večeři. Druhý den ráno začněte sklenicí vlažné vody s citronem, uvařte si bylinkové čaje (kopřiva, pampeliška, bříza) a ty popíjejte během dne společně s čistou vodou. V tento den nevykonávejte fyzicky ani psychicky náročnou práci, mentálně odpočívejte a běžte brzy spát. Další den si dopřejte opět lehký jídelníček a postupně se vraťte ke zdravému a racionálnímu stravování.

 

Nejnovější aktuality

Jak na ochablé paže? Zacvič si mé cviky!

Jak na ochablé paže? Zacvič si mé cviky!

Krásné paže nepotřebujeme jen do letních šatů, ale měli bychom na nich pracovat po celý rok. Všímáte si na ulici žen, které mají pevné naposilované paže? Nic jim "neplandá", když se chytnout v MHD za madla, nic jim neforemně "nelítá" při každém rychlejším pohybu....

Jak se správně hýbat v kanceláři?

Jak se správně hýbat v kanceláři?

Jelikož mnozí z nás mají sedavé zaměstnání a stráví na kancelářské židli několik hodin denně, je důležité nejen pravidelné protažení svalů, ale i správné nastavení pracovního místa. Nebojte se využívání ergonomických pomůcek, jako je židle, podložka pod zápěstí,...

Krok za krokem…aneb zůstaň nohama na zemi

Krok za krokem…aneb zůstaň nohama na zemi

Naši průvodci životem, díky kterým můžeme poznávat svět. Provází nás životem, stojíme na zemi, chodíme, běháme a jsme svobodní. Můžeme vyběhnout a vyjít kam se nám zachce. Dvě malá chodidla, která nesou váhu celého těla. Našim nohám bychom měli věnovat více péče,...

Jak se vyspat do růžova?

Jak se vyspat do růžova?

Správná spánková hygiena podporuje spánek a následnou regeneraci organismu. Po probuzení bychom se měli cítit svěží a odpočatí, plní energie. Znáte přísloví „spánek je nejlepší lékař“? Kvalitní hluboký spánek totiž regeneruje všechny buňky našeho těla, zpomaluje...

Under booty…aneb cviky na problematickou spodní část zadku

Under booty…aneb cviky na problematickou spodní část zadku

Pojmem under booty můžeme označit oblast na zadní straně těla, která se nachází přímo mezi hýžděmi a hamstringy (viz. obrázek :-)).  U cviků se proto zaměřte především na posílení zadní strany stehen a hýždí. Skvělými cviky jsou veškeré varianty zanožování, dřepů,...