Letní TOP potraviny (nejen na podporu hubnutí)

23. 8. 2018

Léto je ideálním obdobím na odlehčení jídelníčku či zařazení čerstvého ovoce ke každodenní konzumaci. I když obsahuje ovoce hodně cukrů, je skvělou volbou na letní svačinku. Proč? Čtěte dál.

NA SVALY
Ananas
Obsahuje téměř 90 %, zbytek tvoří vitaminy, minerály, kyseliny podporující trávení a rozpustnou vlákninu. Jeho součástí je i enzym bromelain, což je proteolytický enzym obsažený ve šťávě a dužině ananasu. “Proteolytický” znamená “bílkoviny (čili proteiny) štěpící”, takže jednoduše řečeno, hlavní funkcí bromelainu je rozkládat proteiny a to jak v kyselém, tak zásaditém prostředí. Vlivem bromelainu se velké proteinové molekuly štěpí na menší peptidy či jednotlivé aminokyseliny, které je organismus schopen využít, např. k výstavbě svalové tkáně.
NA PLEŤ
Broskve
Jsou bohaté na vitaminy A i C, beta karoten, železo a jsou dobrým zdrojem vlákniny. Jedna střední broskev tělu dodá jen 38 kcal, a tak jsou také ideální pro letní diety. Prospívají trávení a mají mírně projímavý a močopudný účinek. Broskev naši kůži příjemně hydratuje, zvláčňuje, jemně vypíná a dodává jí mladistvý vzhled.
PRO DIABETIKY
Hořký meloun
Oblíbený je nejen v asijské kuchyni, ale dnes už po celém světě. Hořký meloun je vyhledávaný hlavně kvůli mnoha zdraví prospěšným účinkům. Je víc než vhodný pro diabetiky, protože dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. Navíc neobsahuje téměř žádné kalorie a je ideální na hubnutí.
NA IMUNITU
Mango
Zdravé ovoce, které obsahuje spoustu vlákniny, antioxidanty, hořčík, zinek, draslík, vitamin B a mnohé další. Posiluje imunitu, prospívá pleti, podporuje trávení, snižuje cholesterol, zlepšuje zrak a pomáhá při chudokrevnosti.
PROTI STÁRNUTÍ
Moruše
Jsou chutné, velmi zdravé a málo kalorické. Tělu navíc dodají potřebné vitaminy a minerály (vitamin C, draslík) a najdete v nich velké množství resveratrolu, který patří mezi silné antioxidanty a mimo jiné oddaluje proces stárnutí, může se stát účinnou součástí prevence a léčby řady vážných nemocí, včetně nádorových a kardiovaskulárních onemocnění, Alzheimerovy choroby či diabetu.
NA SPALOVÁNÍ TUKŮ
Paprika
Když papriku, tak nejlépe pálivou. Obsahuje totiž kapsaicin, který podporuje látkovou výměnu a hlavně urychluje spalování tuku.
NA TRÁVENÍ
Švestky
Jsou plné vitaminů a minerálů, patří především k výborným zdrojům vitaminu B, E, hořčíku, vápníku, draslíku či fosforu. Zrychlují peristaltiku střev, a proto se o nich někdy mluví jako o spolehlivém přírodním projímadle.

Nejnovější aktuality

Jak se hodit po svátcích do formy?

Jak se hodit po svátcích do formy?

Bojíte se po Vánocích postavit na váhu nebo se nasoukat do svých oblíbených džín? Cítíte se jako kulička, která nemůže ani projít dveřmi? Nezoufejte. Svátky klidu a míru jste si užili, tak je čas zajet opět do starých kolejí a začít pracovat na tom, abyste se opět...

Výživou na lepší zotavení po operaci

Výživou na lepší zotavení po operaci

Máte za sebou operaci nebo vás teprve čeká? Chcete po ní rychleji zregenerovat a pomoci tak svému tělu, aby se dostalo opět do kondice? Pokud nechcete sáhnout po chemických tabletkách urychlujících hojení, zkuste najít sílu v přirozených potravinách. Enzymy - to je oč...

Cviky na pánevní dno a prevence proti inkotinenci

Cviky na pánevní dno a prevence proti inkotinenci

Únik moči postihuje každou 4. ženu, nejčastěji okolo věku 45 let. S ohledem na dnešní životní styl se však stále setkáváme i s mladší věkovou skupinou, která tímto problémem trpí. Spouštěčem může být nadváha, nedostatečná nebo nevhodná pohybová aktivita, oslabené...

Očista od nikotinu pomocí 8 potravin

Očista od nikotinu pomocí 8 potravin

Pokud se pokoušíte přestat kouřit, nebo už dokonce nekouříte, může vám příroda pomoci dostat jedy z cigaret pryč z těla. Stačí, když přidáte některé druhy ovoce či zeleniny do jídelníčku. Kuřáků jsou v Česku asi dva miliony, to znamená, že touto závislostí trpí téměř...

Desatero proti chřipce a nachlazení

Desatero proti chřipce a nachlazení

Časy plískanic a chladného počasí jsou tady a s ním se jistě hodí i pár rad, jak se ubránit nachlazení a chřipce, která na nás nyní číhá na každém rohu. V těchto měsících si musíme především chránit naši oslabenou energii a posilovat vnitřní teplo. Základem pro to je...