Letní TOP potraviny (nejen na podporu hubnutí)

23. 8. 2018

Léto je ideálním obdobím na odlehčení jídelníčku či zařazení čerstvého ovoce ke každodenní konzumaci. I když obsahuje ovoce hodně cukrů, je skvělou volbou na letní svačinku. Proč? Čtěte dál.

NA SVALY
Ananas
Obsahuje téměř 90 %, zbytek tvoří vitaminy, minerály, kyseliny podporující trávení a rozpustnou vlákninu. Jeho součástí je i enzym bromelain, což je proteolytický enzym obsažený ve šťávě a dužině ananasu. “Proteolytický” znamená “bílkoviny (čili proteiny) štěpící”, takže jednoduše řečeno, hlavní funkcí bromelainu je rozkládat proteiny a to jak v kyselém, tak zásaditém prostředí. Vlivem bromelainu se velké proteinové molekuly štěpí na menší peptidy či jednotlivé aminokyseliny, které je organismus schopen využít, např. k výstavbě svalové tkáně.
NA PLEŤ
Broskve
Jsou bohaté na vitaminy A i C, beta karoten, železo a jsou dobrým zdrojem vlákniny. Jedna střední broskev tělu dodá jen 38 kcal, a tak jsou také ideální pro letní diety. Prospívají trávení a mají mírně projímavý a močopudný účinek. Broskev naši kůži příjemně hydratuje, zvláčňuje, jemně vypíná a dodává jí mladistvý vzhled.
PRO DIABETIKY
Hořký meloun
Oblíbený je nejen v asijské kuchyni, ale dnes už po celém světě. Hořký meloun je vyhledávaný hlavně kvůli mnoha zdraví prospěšným účinkům. Je víc než vhodný pro diabetiky, protože dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. Navíc neobsahuje téměř žádné kalorie a je ideální na hubnutí.
NA IMUNITU
Mango
Zdravé ovoce, které obsahuje spoustu vlákniny, antioxidanty, hořčík, zinek, draslík, vitamin B a mnohé další. Posiluje imunitu, prospívá pleti, podporuje trávení, snižuje cholesterol, zlepšuje zrak a pomáhá při chudokrevnosti.
PROTI STÁRNUTÍ
Moruše
Jsou chutné, velmi zdravé a málo kalorické. Tělu navíc dodají potřebné vitaminy a minerály (vitamin C, draslík) a najdete v nich velké množství resveratrolu, který patří mezi silné antioxidanty a mimo jiné oddaluje proces stárnutí, může se stát účinnou součástí prevence a léčby řady vážných nemocí, včetně nádorových a kardiovaskulárních onemocnění, Alzheimerovy choroby či diabetu.
NA SPALOVÁNÍ TUKŮ
Paprika
Když papriku, tak nejlépe pálivou. Obsahuje totiž kapsaicin, který podporuje látkovou výměnu a hlavně urychluje spalování tuku.
NA TRÁVENÍ
Švestky
Jsou plné vitaminů a minerálů, patří především k výborným zdrojům vitaminu B, E, hořčíku, vápníku, draslíku či fosforu. Zrychlují peristaltiku střev, a proto se o nich někdy mluví jako o spolehlivém přírodním projímadle.

Nejnovější aktuality

Jak na ochablé paže? Zacvič si mé cviky!

Jak na ochablé paže? Zacvič si mé cviky!

Krásné paže nepotřebujeme jen do letních šatů, ale měli bychom na nich pracovat po celý rok. Všímáte si na ulici žen, které mají pevné naposilované paže? Nic jim "neplandá", když se chytnout v MHD za madla, nic jim neforemně "nelítá" při každém rychlejším pohybu....

Jak se správně hýbat v kanceláři?

Jak se správně hýbat v kanceláři?

Jelikož mnozí z nás mají sedavé zaměstnání a stráví na kancelářské židli několik hodin denně, je důležité nejen pravidelné protažení svalů, ale i správné nastavení pracovního místa. Nebojte se využívání ergonomických pomůcek, jako je židle, podložka pod zápěstí,...

Krok za krokem…aneb zůstaň nohama na zemi

Krok za krokem…aneb zůstaň nohama na zemi

Naši průvodci životem, díky kterým můžeme poznávat svět. Provází nás životem, stojíme na zemi, chodíme, běháme a jsme svobodní. Můžeme vyběhnout a vyjít kam se nám zachce. Dvě malá chodidla, která nesou váhu celého těla. Našim nohám bychom měli věnovat více péče,...

Jak se vyspat do růžova?

Jak se vyspat do růžova?

Správná spánková hygiena podporuje spánek a následnou regeneraci organismu. Po probuzení bychom se měli cítit svěží a odpočatí, plní energie. Znáte přísloví „spánek je nejlepší lékař“? Kvalitní hluboký spánek totiž regeneruje všechny buňky našeho těla, zpomaluje...

Under booty…aneb cviky na problematickou spodní část zadku

Under booty…aneb cviky na problematickou spodní část zadku

Pojmem under booty můžeme označit oblast na zadní straně těla, která se nachází přímo mezi hýžděmi a hamstringy (viz. obrázek :-)).  U cviků se proto zaměřte především na posílení zadní strany stehen a hýždí. Skvělými cviky jsou veškeré varianty zanožování, dřepů,...