Letní TOP potraviny (nejen na podporu hubnutí)

23. 8. 2018

Léto je ideálním obdobím na odlehčení jídelníčku či zařazení čerstvého ovoce ke každodenní konzumaci. I když obsahuje ovoce hodně cukrů, je skvělou volbou na letní svačinku. Proč? Čtěte dál.

NA SVALY
Ananas
Obsahuje téměř 90 %, zbytek tvoří vitaminy, minerály, kyseliny podporující trávení a rozpustnou vlákninu. Jeho součástí je i enzym bromelain, což je proteolytický enzym obsažený ve šťávě a dužině ananasu. „Proteolytický“ znamená „bílkoviny (čili proteiny) štěpící“, takže jednoduše řečeno, hlavní funkcí bromelainu je rozkládat proteiny a to jak v kyselém, tak zásaditém prostředí. Vlivem bromelainu se velké proteinové molekuly štěpí na menší peptidy či jednotlivé aminokyseliny, které je organismus schopen využít, např. k výstavbě svalové tkáně.
NA PLEŤ
Broskve
Jsou bohaté na vitaminy A i C, beta karoten, železo a jsou dobrým zdrojem vlákniny. Jedna střední broskev tělu dodá jen 38 kcal, a tak jsou také ideální pro letní diety. Prospívají trávení a mají mírně projímavý a močopudný účinek. Broskev naši kůži příjemně hydratuje, zvláčňuje, jemně vypíná a dodává jí mladistvý vzhled.
PRO DIABETIKY
Hořký meloun
Oblíbený je nejen v asijské kuchyni, ale dnes už po celém světě. Hořký meloun je vyhledávaný hlavně kvůli mnoha zdraví prospěšným účinkům. Je víc než vhodný pro diabetiky, protože dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. Navíc neobsahuje téměř žádné kalorie a je ideální na hubnutí.
NA IMUNITU
Mango
Zdravé ovoce, které obsahuje spoustu vlákniny, antioxidanty, hořčík, zinek, draslík, vitamin B a mnohé další. Posiluje imunitu, prospívá pleti, podporuje trávení, snižuje cholesterol, zlepšuje zrak a pomáhá při chudokrevnosti.
PROTI STÁRNUTÍ
Moruše
Jsou chutné, velmi zdravé a málo kalorické. Tělu navíc dodají potřebné vitaminy a minerály (vitamin C, draslík) a najdete v nich velké množství resveratrolu, který patří mezi silné antioxidanty a mimo jiné oddaluje proces stárnutí, může se stát účinnou součástí prevence a léčby řady vážných nemocí, včetně nádorových a kardiovaskulárních onemocnění, Alzheimerovy choroby či diabetu.
NA SPALOVÁNÍ TUKŮ
Paprika
Když papriku, tak nejlépe pálivou. Obsahuje totiž kapsaicin, který podporuje látkovou výměnu a hlavně urychluje spalování tuku.
NA TRÁVENÍ
Švestky
Jsou plné vitaminů a minerálů, patří především k výborným zdrojům vitaminu B, E, hořčíku, vápníku, draslíku či fosforu. Zrychlují peristaltiku střev, a proto se o nich někdy mluví jako o spolehlivém přírodním projímadle.

Nejnovější aktuality

Sportovně – relaxační víkend duben 2020

Sportovně – relaxační víkend duben 2020

Chceš zažít kupu srandy, zábavu při cvičení, relax ve wellnessu, odpočinout si od svého chlapa nebo prostě jen na chvíli vypnout? Tak pojeď se mnou a s partou super lidí na sportovní víkend. Bude cvičení, procházka, dobré jídlo, fitko, víno, legrace.  Cvičíme 17.-...

Houbami na imunitu!

Houbami na imunitu!

Na podzim jsou sice naše lesy plné báječných hříbků a hřibů, které skvěle chutnají v celé škále různých receptů, ale věděli jste, že existují i houby, díky kterým můžeme skvěle posílit naše zdraví? Nepochází bohužel z našich luhů a hájů, jsou trochu exotičtějšího...

3 nejčastější chyby v jídelníčku dietářky

3 nejčastější chyby v jídelníčku dietářky

Věčné diety? To jsou stále ty stejné chyby, stále ty stejné otázky..... Jo-jo efekty vám nejsou cizí, zhubnete, pak zase přiberete. Trpí tak nejen vaše tělo, ale i psychika. Jaké jsou nejčastější chyby při dietě? Vynechání večeře Největší chybu, kterou můžete v dietě...

Cviky na dlouhé cestování

Cviky na dlouhé cestování

I s přicházejícím podzimem často odjíždíme na naše zasloužené dovolené, kde se těšíme na odpočinek. Před tím než ale ulehneme pod slunečník na pláž, nebo vyšlápneme na pořádnou túru, nás čeká někdy mnoha hodinová cesta do místa pobytu. Někomu se při představě dlouhého...

Jak na ochablé paže? Zacvič si mé cviky!

Jak na ochablé paže? Zacvič si mé cviky!

Krásné paže nepotřebujeme jen do letních šatů, ale měli bychom na nich pracovat po celý rok. Všímáte si na ulici žen, které mají pevné naposilované paže? Nic jim "neplandá", když se chytnout v MHD za madla, nic jim neforemně "nelítá" při každém rychlejším pohybu....